top of page
Maker Eğitmen Eğitimi

Eğitim Detayları:

Okulunda maker felsefesinin uygulayıcısı olmak isteyen, üretim odaklı eğitimi ilke edinmiş, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı, akademik disiplinler ile iş birliği yapmak isteyen, branştan bağımsız tüm eğitimciler ve Arduino, Micro:bit,Raspberry-Pi vb. araçları programlayarak proje geliştirmeye adım atmak isteyen hatta kendi atölyesini kurarak eğitim vermek isteyen her meslek grubundan tüm yetişkinler içindir!

Dikkat! Eğitim aşırı dozda kod içerir! Kodlama olmadan sadece devre kurmak hiçbir işe yaramaz. Eğitim boyunca ileri düzeyde Arduino eğitimi alacak, Micro:bit ve Raspberry ile tanışacak, C kodlama dili ile ilgili de temel bilgiye sahip olacaksınız.

Her şeyden önce bu işi yapmanın incelikleri ile ilgili fikir sahibi olacaksınız. Eğitimi aldıktan sonra, okullarınızda maker hareketini başlatabilecek ve bu heyecanı öğrencilerinizde uyandırmanın yollarını öğrenerek, onlara bu yolda rehberlik edebileceksiniz. Eğitim boyunca tecrübe edilmiş ve başarıya ulaşmış bir çok öğretim tekniği ile karşılaşacaksınız. Ayrıca, hayal gücünüzü harekete geçirerek kendi projelerinizi üretebileceksiniz.


Bu eğitimi almak için teknik bilgiye sahip olmanız gerekmiyor! Biraz heyecan, bolca istek yeterli! Öğrendikçe heyecanınız katlanacağını garanti ediyorum :)


Maker eğitmen eğitiminde Arduino programlama, Makey Makey eğitimi verilecektir. Ayrıca Micro:bit ve Raspberry-Pi ile de tanışacaksınız. Tüm katılımcılara Arduino eğitmen seti verilecektir. Eğitimden sonra kendinizi daha da fazla geliştirmek için ipuçlarına da sahip olacaksınız. Eğitimde uygulanacak tüm proje dosyaları ve notlarının yanısıra, okulunuzda bir maker atölyesi kurmak için ihtiyacınız olacak temel müfredat ve malzeme bilgisi de eğitim sonunda tüm katılımcılarla paylaşılacaktır.


**Eğitim sonunda tüm katılımcılarımıza Maker Eğitmen Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir.


**Katılımcıların eğitime gelirken laptop getirmeleri gerekmektedir.

Maker Eğitmen Eğitimine Katılanlar Ne Dedi? 

makeryorum6.png
makeryorum2.jpg
makeryorumm.jpg
makeryorum3.jpg
makeryorum1.png
bottom of page